Kalendarium 

2

 

Logo NOT

 

Grudzień 2010

turniej golfowy afisz miniRELACJA Z I-GO POLONIJNEGO TURNIEJU GOLFOWEGO O PUCHAR PREZESA STOWARZYSZENIA INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW POLSKICH WE FRANCJI

W dniach 21 i 22 października 2010 roku odbył się w Paryżu I-szy Polonijny Turniej Golfowy o „Puchar SITPF”. Turniejowi przyświecał chlubny cel: pomoc finansowa dla tegorocznych ofiar powodzi w południowej Polsce. Honorowy Patronat nad turniejem objął J.E. Ambasador Polski we Francji, Pan Tomasz Orłowski.

Dochód z turnieju w wysokości 770 € zostal przekazany do Polski, podobnie jak i pierwsza pomoc finansowa SITPF w lipcu 2010 roku w wysokości 1500 €, która według otrzymanych informacji z Caritas Polska zasiliła powodzian z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

Sekretariat Generalny EFPSNT składa serdeczne podziękowania organizatorom tego chlubnego przedsięwzięcia, za zaszczytną inicjatywę oraz wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła uczestnikom podczas 2-dniowego turnieju.

Dalsze informacje.


Listopad 2010

RAPORT Z UROCZYSTOŚCI 70-LECIA STOWARZYSZENIA POLSKICH TECHNIKÓW W WIELKIEJ BRYTANII

W dniach 25 i 26 września 2010 roku miały miejsce w Londynie uroczystości 70-lecia Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Obchody tego jubileuszu odbyły sie pod hasłem: Inżynierowie – historia i przyszłość – zawsze w służbie Polski i rozłożono je na dwie części.

Pierwsza część „Konferencja Historyczna“ przedstawiająca zarys historii STP odbyła się 25-26 września 2010 roku w POSK-u w Londynie, druga część pod hasłem „Spojrzenie w przyszłość“ planowana jest na maj 2011 w Polsce.

Konferencja Historyczna zadedykowana była pamięci Pana Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej Polskiej, członka honorowego Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, zmarłego tragicznie w katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku.


Listopad 2010

PROPOZYCJE ZRZESZENIA FEDERALNEGO POLSKICH INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW W NIEMCZECH (FZPITN)

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec w Berlinie w kooperacji ze Zrzeszeniem Federalnym Polskich Inżynierów i Techników w Niemczech oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Rejonu Rhein-Neckar zapraszają na: "Spotkania Gospodarcze Polskich Przedsiębiorców i Specjalistów Rejonu Ren/Neckar".
Dalsze informacje.

Zrzeszenie Federalne Polskich Inżynierów i Techników w Niemczech zaprasza na tradycyjny andrzejkowy wieczór taneczny "Andreaski 2010". Dalsze informacje.


Październik 2010

turniej golfowy afisz miniPIERWSZY POLONIJNY TURNIEJ GOLFOWY O „PUCHAR SITPF”, PARYŻ, 21-22 PAŹDZIERNIKA 2010

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji (SITPF), jedno z pięciu ogniw Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (EFPSNT), zaprasza wszystkich entuzjastów golfa do spotkania i udziału w niecodziennym wydarzeniu sportowym jakim będzie Pierwszy Polonijny Turniej Golfowy we Francji o Puchar SITF, który będzie miał miejsce w dniach 21 i 22 października 2010 w Paryżu.

Patronat Honorowy
Pan Tomasz Orłowski
J.E. Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Francji


 Październik 2010

KOMUNIKAT PRASOWY: NOWE WŁADZE EUROPEJSKIEJ FEDERACJI POLONIJNYCH STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH

W dniu 26 września br., w ramach uroczystości 70-lecia Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, odbyło się w Londynie Walne Zebranie Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, na którym wybrano nowe władze Federacji. Zarząd Federacji na kadencję 2010-2011 został przejęty przez Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii na czele z Prezesem Zarządu Dipl.-Ing. Józefem Buczakiem. Na nowego Sekretarza Generalnego Federacji został wybrany dr inż. Andrzej Fórmaniak ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, natomiast na Zastępcę został wybrany poprzedni Sekretarz Generalny (w kadencji 2007-2010) mgr inż. Marek Piekarski, również ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Na Skarbnika Federacji została ponownie wybrana mgr inż. Katarzyna André-Marucha ze Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników we Francji, zaś funkcję Koordynatora d/s Administracyjnych będzie w następnej kadencji pełniła - dotychczasowa Koordynator - Dipl.-Ing. Bożena Prochaska, reprezentująca Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii.


Wrzesień 2010

70-LECIE STOWARZYSZENIA TECHNIKÓW POLSKICH W WIELKIEJ BRYTANII, LONDYN, 25-26 WRZEŚNIA 2010

Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii zaprasza do uczestnictwa w Konferencji Historycznej zatytułowanej:

"Inżynierowie - Historia i Przyszłość - Zawsze w służbie Polsce"

która odbędzie się w dniu 25 września 2010 (sobota). Konferencja zadedykowana jest pamięci Pana Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej Polskiej, członka honorowego Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, zmarłego tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku.

Patronat Specjalny
Prof. Jerzy Buzek
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Współpatroni Honorowi
J.E. Barbara Tuge-Erecińska - ambasador RP w Wielkiej Brytanii,
Jan Stanisław Ciechanowski - p.o. kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych,
Michał Kleiber - prezes Polskiej Akademii Nauk,
Longin Komołowski - prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska,
Ewa Mańkiewicz-Cudny - prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych; Polska,
Jacek Rostowski - minister Finansów RP.

RSVP: tel. +44-(0)20-8788 2609 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 10 września 2010 roku


 Wrzesień 2010

ŚWIATOWY ZJAZD INŻYNIERÓW POLSKICH, WARSZAWA, 8-10 WRZEŚNIA 2010

Głównym celem zjazdu jest wskazanie możliwości przyspieszenia rozwoju gospodarczego Polski, m. in. przez wypracowanie strategii współpracy polskich środowisk inżynierskich zagranicą i w kraju, transfer i implementację nowoczesnych technologii oraz upowszechnienie polskiej myśli technicznej.

Zachęcamy wszystkie stowarzyszenia członkowskie EFPSNT do uczestnictwa w zjeździe.

Rejestracja uczestników oraz dalsze szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie internetowej zjazdu: www.szip.org.pl