Kalendarium 

2

 

Logo NOT

 

Grudzien 2019

Status stowarzyszeniowy (Professional Affiliate) w brytyjskim Engineering Council dla STP

emailHead 600px

engc logo 300dpi hi def

Prezes STP, mgr inż. Piotr Świeboda z ogromną przyjemność informuje, że po trzech latach ciężkiej pracy Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii uzyskało status stowarzyszeniowy (Professional Affiliate) w brytyjskim Engineering Council. STP jest jedyną w tym gronie organizacją zrzeszającą mniejszość narodową! Niezmiernie cieszymy się, z rosnącego prestiżu i uznania okazanego naszej działalności.

Engineering Council prowadzi rejestr i reguluje nadawanie licencji inżynierów w Zjednoczonym Królestwie. Obecnie jest tam zarejestrowanych ok. 230 tysięcy inżynierów. Engineering Council jest odpowiednikiem polskich samorządów zawodowych, które nadają uprawnienia zawodowe jak np. Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej czy Polska Izba Inżynierów Budownictwa.
Uzyskanie statusu stowarzyszeniowego wiązało się z szeregiem zmian formalno-prawnych oraz organizacyjnych. Stworzyliśmy między innymi nowy, nowoczesny statut oraz zmieniliśmy formę prawną stowarzyszenia na CIO (Charitable Incorporated Organisation). Stowarzyszenie jest teraz formalnie zarejestrowane w Charity Commission pod numerem 1181306.

Jednocześnie unowocześniliśmy nasze logo oraz gruntownej zmianie poddaliśmy nasz system zarządzania informacjami. Powstał szereg nowych procedur i poradników dokumentujących i opisujących zasady naszej działalności. Mamy nadzieję, że dzięki poczynionym zmianom, które umożliwiły nam uzyskanie statusu stowarzyszeniowego w Engineering Council, STP będzie się dalej prężnie rozwijało i zachęci to nowe osoby do wstępowania w nasze szeregi.

Serdecznie gratulujemy naszym Koleżankom i Kolegom w Wielkiej Brytanii !